és Alapfokú Művészeti Iskola
Üdvözöljük iskolánk honlapján!

16. hely az országos egyéni amatőr sakk Diákolimpián

• 2016. April 15. Friday, 17:16:59 rendszergazda

Országos 16. helyezést ért el Térmeg Olívia, 10.C osztályos tanulónk a sakk diákolimpián.

2016. március 19-én szombaton került megrendezésre Budapesten az országos egyéni amatőr sakk Diákolimpia döntője. A verseny nemenként és korcsoportonként került lebonyolításra, melyre a korcsoportok címvédői mellett az aktuális megyebajnokok (Pest megyéből 1-2 helyezett) és Budapest 1-5. helyezett tanulói kvalifikálták magukat.
    Térmeg Olívia 10.C osztályos tanuló a megyei döntő megnyerésével jutott ki az országos versenyre. A lány 5. korcsoportban 21-en adták le nevezésüket, ők versenyeztek az országos bajnoki címért, azaz majdnem maximális létszám volt. A versenykiírás értelmében az országos döntő 7 fordulós svájci rendszerű, számítógépes sorsolással került lebonyolításra, ahol a versenyzőknek 20-20 perc gondolkodási idővel és lépésenkénti 3-3 másodperc bónuszidővel kellett lejátszaniuk a partijaikat. A sakkórák 10:40-kor indultak és egy rövidebb ebédszünettől eltekintve 18:05-ig tartott a 7 fordulós verseny.
    Olívia repülőrajtot vett és az első fordulóban győztesként állhatott fel a sakkasztaltól. Az eredményeket figyelembe vevő számítógépes sorsolásnak köszönhetően ezután erősebb játékosokkal került össze, akik minden apró figyelmetlenséget könyörtelenül kihasználtak.
    Olívia összességében 2 győztes meccs mellett 1 döntetlen eredményt ért el. A 2.5 pont az országos 16. hely megszerzését eredményezte!
    Teljesítményére méltán lehet büszke, hiszen élete első ilyen országos versenyén a bajnokok között is helytállt és eredményesen szerepelt. Reméljük a jövőben lesz lehetősége ismét kijutni az országos döntőre!